Aloes-do czego go wykorzystuje ?


Dzisiaj będzie o paru moich przepisać z wykorzystaniem aloesu,a dokładnie jego soku.Niestety już nie mam w domu moje własnego aloesu więc wykorzystuje kupny sok.A do samego wykorzystania aloesu w pielęgnacji skusiły mnie efekty ma masce NaturVitral aloesowej.Zaczełam od włosów a skończyłam na twarzy.



Mgiełka do twarzy i włosów:



            woda+sok aloesowy

Wiem że niektórzy dodawają konserwant do takiej mgiełki ale ja niestety go nie posiadam ,więc robię  małe porcje ale często.

Można to dodać różne pólprodukty które macie w domu ,ale ja dawno nie robiłam żadnego zamówienia więc stosuje mgiełkę tylko z wody i aloesu.




Serum olejowe




     sok aloesowy+olej+odżywka

Może to być olej lub mieszanka olei.Nie zawsze dodaję odżywki,zazwyczaj dokładam ją w tedy jak mam taką która się nie sprawdziła na moich włosach a chce ją zużyć.Proporcje zależą od Was ja zawsze dodaje na oko tak aby mieszanka miała taką konsystencje po wymieszaniu by dobrze się rozprowadzała.


Dodatek do szamponu,maski

 Wystarczy odrobinka dodania porcji soku z aloesu(w przypadku maski bardzo dobrze sprawdzi się żel aloesowy)do naszego kosmetyku.


Płukanka aloesowa


                        sok z aloesu+woda+miód

Zamiast miodu można użyć jakiegoś półproduktu,lub zrobić płukankę z samego soku aloesowego i wody.Ważne jest aby woda była chłodna ale nie lodowata wtedy taka płukanka zamknie łuski włosów.



 Buziaki :)

3 komentarze:

 1. Muszę go kiedyś wypróbować jako dodatek do maski lub szamponu. =)

  OdpowiedzUsuń
 2. ja najbardziej lubię stosować aloes do łagodzenia różnych podrażnień, jest wprost stroszony do tego

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja bardzo lubiłam używać aloesu na twarz i włosy :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Vegan Curly Hair , Blogger