Ile powinniśmy trzymać na włosach kosmetyki

Dzisiaj będzie post związany z tematem nad którym ja sama na początku mojego włosomaniactwa miałam problemy i wątpliwości.

Zaczynając moją przygodę z włosomaniactwem,oczywiście obkupiłam się kosmetykami i no zaczełam ich używać tylko niestety używanie tych kosmetyków a raczej czas na który nakładałam kosmetyki przynosily odwrotne rezultaty niż się spodziewałam.

Zacznijmy od masek:


Ja niestety popełniałam ogromny błąd myśląc więcej znaczy lepiej,w tym przypadku dłużej.
Potrafiłam trzymać na głowie maskę całą noc do tego owiniętą reklamówką i ręcznik.A rezultat to wzmożone wypadanie :( 

Mądry polak po szkodzie.

To nie długość trzymania maski jest dla włosów najbardziej znacząca.
Wystarczy im naprawdę najwięcej 2 godzinki-dla mnie jest to maksimum trzymania maski na głowie,minimum to 30 minut.W przypadku masek zawsze zakładam potem reklamówkę na włosy i na to ręcznik lub zwykłą czapkę.

To w zupełności wystarczy włosom aby to co najlepsze w masce zadziałało. Nie ma potrzeby trzymania całą noc maski,czepka na głowie.Wtedy nasza skóra głowy nie ma jak oddychać i to przynosi odwrotny efekt od zamierzonego.


szampony

Tu sprawa jest łatwiejsza.Te "zwykłe"szampony stosujemy normalnie czyli myjemy spłukujemy i koniec to szampony specjalistyczne (chodzi mi o te apteczne które stosujemy przy jakiś chorobach skóry głowy,wypadaniu) trzymamy dłużej ale to powinno być już opisane na opakowaniu.

Ja myjąc skórę głowy( nie nakładam szamponu na długość włosów,nie chcę ich niepotrzebnie wysuszać)wykonuje krótki masaż.


odżwyki
Ja odżywki trzymam różnie to zależy od od 2 minutek 15 minut(wtedy mam czas abyzrobić peeling,ogolić nogi,umyć się i wtedy mogę spłukać odżywkę.

Odżywka ma głównie pomagać rozczesać włosy,a maski mają za zadanie nawilżyć nasze włosy,ale ja nie mam zbytnio problemów z rozczesywaniem włosów.Więc niektóre odżywki stosuje jak maski.Ale z odżywkami jak i maskami jest różnie ,musimy zaobserwować jak nasze włosy na nie reagują,czasami maska która powinniśmy trzymać dłużej aby mogła zadziałać nie przynosi żadnych efektów a jak ją użyjemy na 5 minut daje cudowne rezultaty.Więc najważniejsze jest obserwowanie naszych włosów.


oleje

Tu jest różnie,niektórym wystarcza już nawet godzinka ,a nie którym potrzebne jest nałożenie oleju na całą noc.Ja ponieważ myje włosy przed snem,olej trzymam około 3 godzin,w weekendy olejuje na całą noc.
Musimy poznać nasze włosy i zobaczyć czego potrzebują.Ja przez pierwsze 8 miesięcy włosomaniactwa aby widzieć rezultaty potrzebowałam całej nocy.Teraz już po 3 godzinkach włosy są ładne :)

A jak jest u Was trzymacie się ściśle określonych zasad które mamy opisane na opakowaniu  ?

Uważacie ,że dłużej znaczy lepiej ? 


Pozdrawiam cieplutko :*

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Vegan Curly Hair , Blogger